Saç Düzleştirme Yöntemleri Nelerdir?

24 Ağustos 2009 59 Yorum

Fönletin: Kıvırcıkları kontrol edin. Saçlarınızı düzleştirirken, saçlarınızın tamamen kuruduğundan emin olun. Saçlarınızın nemli kalması düz şeklin çabuk bozulmasına neden olur.

Ütüleyin: Saçları hızlı bir şekilde düzleştirmenin diğer bir yolu da ütülemektir. Nasıl yapabilirsiniz? Saçlarınızı parmaklarınızla düzleştirere k fönleyin. Saçlarınız kuruyunca düz bir fırça ile tarayın, varsa parlatıcı veya sprey uygulayın. En sonunda 3-4 cm”lik kısımlar halinde düz bir zeminde ütü uygulayın. Bu yöntemnle saçlarınız 2-3 gün düz kalacaktır.

Parlak saçlar
Parlak saçlar az şampuan: Daha çok parlaklık için daha az şampuan… Saçlarınız yağlanmadıkça her gün yıkamayın. Saçları hergün şampaunla yıkamak saçları koruyan, besleyen ve parlak gösteren doğal yağını yok eder. Eğer saçlarınız kuru, yıpranmış ve boyalıysa saçlarınızı 2 gün yıkamayın. Eğer saçlarınız normalse bir veya iki gün yıkamayabilirsiniz. Saçlarınız şeklini kaybediyorsa sadece su ile durulayabilirsiniz.

En iyi fön: 1600 watt”lık bir fön makinesi, hızlı ve güçlü kurutma sağlayarak, kalıcı ve etkili fön sağlar. Aşırı sıcak havanın saçlarınıza zarar vermediğini mutlaka kontrol edin. Standart fön makinelerinden daha uzun süre kalıcılık sağlar. Yandaki saçlarınızı şekillendirmeniz zor oluyorsa ıslak veya kuru saçlar için olan saç şekillendiricilerden kullanabilirsiniz.

Popülerlik: 73% [?]

Etiketler: , , , , ,

59 Yorum to “Saç Düzleştirme Yöntemleri Nelerdir?”

 1. seker diyor ki:

  kızlar ne yapsanızz saçlar mutlaka kırılıyoo boşunaa ne dzleştirici alın nede ütü yapınn herkezin dogal hali daha iidir:D

 2. derya diyor ki:

  bnm sacm dümdz ihtyc yk her kuafre gdin szede yapar bnn bi ilacı yok

 3. isimsiz diyor ki:

  arkadaşlar keratin diye birşey var saç 8 ay düz kalıyo ve saç bundan sonra düz oluyo saç uçları açılıyor ama keratin saçları çok yıpratıyor onun yerine straight terapy öneririm o daha az yıpratıyor ayrıca zaman bakımından da straight terapy 2 buçuk saat keratin 3-4 saat ortalama vede fiyatlar saça göredir

 4. emo diyor ki:

  bakın kızlar en kolayı siz saçınızı açıp yatın düzleşir (.:::

 5. Emin diyor ki:

  benim saclarim uzun amma utluyorum yaniyor saclarim sizce ben netur birsey yapiyim?ben azeriyim neyliyi arkadashlar?derman yokmu?

 6. tuqçe diyor ki:

  bhen herqün düzleştiriyordum saçlarım çok kırıldı. we saçlarım dalqalıydı şimdi düzleştire düzleştire düz oldu ama bunlar saça çhoq zarar weriyor, bide bhen banyo yaptıktan sonra elektrikli soba war onun önüne oturuyorum önünde saçlarımı hep tarıyorum kuruyana kadar tarıyorum hem saçlarım zarar qörmeden düz oluyo hem de saçlarımın renqini açtı yane deneye bilirsinz ama en iisi doqal halinizdr herhalde qüzellik oluyo ;) ;)

 7. lili diyor ki:

  kızlar saçlarınızın kusursuz düz olmasını istiyorsanız ; ilk önce iyice yıkayın , yıkadıktan sonra kurulamadan ıslak saça durulanmayan saç kremi uygulayın böylece saçımızı kuruttuktan sonra kabarmaz ve daha parlak bir görünüm alır .

 8. elif diyor ki:

  Arkadaşlar benim saçlarmda dalgalıydı sonra düzleştire düzleştire dümdüz oldu saçlarınızı ne kadar sık yıkarsanız ve düzleştirirseniz o kadar sık yağlanıyor ha bide yumurta sarısının saça parlaklık verdiğini duydum :)

 9. buket diyor ki:

  benim saçım düz ama yinede düzleştiriyorum

Yorum Yazın